Na rynku istnieje bardzo wiele produktów zaliczanych do grona herbicydów. Są to środki chemiczne, których zadaniem jest systematyczna walka z chwastami, hamowanie ich rozwoju oraz eliminacja tych obiektów, które już pojawiły się na polu. Możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie, ponieważ wytwórcy odpowiednich wyrobów dokładają ogromnych starań, aby ich propozycje cechowały się jak jak najwyższą skutecznością.

Jest ona uzasadniona tym bardziej, że od użycia herbicydów zależy wydajność upraw. Zbyt duża aktywność szkodników na polu sprawia, że rośliny nie mają dostatecznej dawki składników odżywczych, brakuje im możliwości pobierania pierwiastków z gleby. Dzieje się tak, ponieważ same chwasty drenują ziemię, odbierając uprawianym okazom wszystko, co najcenniejsze.

W momencie, gdy zaczynają dynamicznie rosnąć są również w stanie odbierać dostęp do światła słonecznego, co na dłuższą metę może mieć naprawdę negatywne konsekwencje. Wszak bez słońca zboże również nie urośnie. Ochrona przed zachwaszczeniem jest zatem naturalnym krokiem.

Teraz należy zadać sobie pytanie o to, które z oferowanych preparatów na chwasty można uznać za najlepsze i najbardziej godne polecenia. Generalnie nic nie wskazuje na to, abyśmy mogli wytypować jeden taki środek. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że na każdy rodzaj chwastów potrzebne są inne herbicydy.

Nie ma takiego, który byłby w stanie poradzić sobie ze wszystkimi szkodnikami, które mogą rozwinąć się na polach. Od posiadanej wiedzy i doświadczenia zależy dobór odpowiednich preparatów.