Wspaniale wyglądająca, soczyście zielona trawa – czy taki widok nie jest przyjemny? Idealnie zadbany trawnik dokładnie tak się prezentuje, jednakże z jakichś powodów nie każdy może się pochwalić tak okazałą stroną wizualną. Wszystko wynika z faktu, że nie wszystkie trawniki są utrzymane w tak znakomitej kondycji jak byłoby to wskazane biorąc pod uwagę potrzeby darni.

Dlatego należy upewnić się, że my dla naszego trawnika robimy dokładnie tyle, ile należy, aby prezentował się on naprawdę pięknie. Rozwiązań, które można wdrożyć, aby trawnik zyskał na urodzie jest bardzo wiele.

Najważniejsze to zapewnić trawie idealne warunki do rozwoju, a to zależy przede wszystkim od tego, jak zostanie przygotowana gleba. Musi ona zawierać dostatecznie dużą ilość składników odżywczych, w tym kluczowych pierwiastków – azotu, fosforu oraz potasu.

Te trzy związki chemiczne w największym stopniu decydują o tym, czy uda się dorobić wspaniałej trawy. Najlepiej, gdy ziemia naturalnie w nie obfituje, ale nie zawsze tak jest.

Jeśli w glebie jest zbyt mała ilość próchnicy, czyli rozkładających się organicznych resztek, niedobór wymienionych związków chemicznych jest bardzo prawdopodobny. Jeśli tak będzie, konieczne jest użycie odpowiedniego nawozu.

Wybór takowych jest aktualnie bardzo szeroki. Rzecz jasna nawożenie stanowi zaledwie jeden z wielu etapów dbałości o doskonały trawnik.

Ważne jest także podlewanie, odchwaszczanie oraz rozmaite inne zabiegi pielęgnacyjne, których warto się nauczyć dla jak najlepszych rezultatów.